آموزش حسابداری عیدی و پاداش و فرمول محاسبه عیدی و مالیات آن

آموزش حسابداری عیدی و فرمول محاسبه عیدی و مالیات آن – مقدمه

عیدی پایان سال در ماه های پایانی سال، هرساله یکی از مهمترین دغدغه های کرگران و کارمندان حقوق بگیر است. مباحثی همچون اینکه عیدی پایان سال چقدر است؟ یا اینکه مالیات عیدی چقدر است و چگونه محاسبه میشود؟  البته باید گفت خیلی از موارد یاد شده نیز دغدغه خیلی از کارفرمان و حسابداران هم هست. علاوه بر موارد فوق موارد دیگری همچون فرمول و نحوه محاسبه عیدی چیست؟ سند حسابداری یا همان ثبت حسابداری عیدی چیست؟ در این مقاله قراره به سوالات بالا و  دیگر سوالاتی همچون اینکه آیا میتوان عیدی و پاداش را بصورت ماهانه پرداخت کرد پاسخ دهیم. پس با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

 

عیدی و پاداش پایان سال و نظر قانون کار (اداره کار) در رابطه با آن چیست؟

اداره کار طبق قانون کار مصوب ۲۹ آبان ۶۹ پرداخت پاداش و عیدی کارگران را اینگونه تعریف میکند:

کلیه کارگاه های مشمول قانون کار مکلفند به هریک از کارگران خود به نسبت یکسال کار معادل شصت روز (دوماه) آخرین مزد، بعوان عیدی و پاداش بپردازند. مبلغ پرداختی از این بابت به هریک از کارکنان نبایستی از معادل نود روز حداقل مزد روزانه قانونی تجاوز کند.

البته شما میتوانید برای مشاهده متن قانون کار در سایت وازرت کار و تعاون اینجا کلیک کنید.

 

فرمول محاسبه عیدی و پاداش پایان سال چیست؟

از ماده واحده مذکور میتوان فرمول محاسبه عیدی و پاداش پایان سال را اینگونه تعریف کرد:

 

چه اقلامی از پرداختهای کارگاه در محاسبه عیدی و پاداش کارگران منظور  می گردد ؟

آنچه که مبنای محاسبه و پرداخت عیدی و پاداش پایان سال کارگران مشمول قانون کار قرار می گیرد مزد و فوق العاده هایی است که کارگر به مناسبت اشتغال در شغل مربوط دریافت می دارد به عبارت دیگر مزایایی که افراد به نوعی در ارتباط با شغل دریافت می کنند از اجزاء مزد محسوب می گردد به این معنی فوق العاده شغل ، سختی کار و هر آنچه را که به تبع شغل به کارگر داده می شود جزء مزد منظور و الزاماً باید در محاسبه عیدی و پاداش لحاظ گردد بدیهی است صرفاً مزایای رفاهی و انگیزه ای از قبیل کمک عائله مندی و کمک هزینه های مسکن ، خواروبار و بن و نیز پاداش افزایش تولید جزء مزد به حساب نیامده و در پرداخت عیدی و پاداش نیز لحاظ نخواهد شد

 

آیا پرداخت عیدی بصورت ماهانه امکانپذیر است؟

شما اگر با استفاده از فرمول بالا عیدی را بصورت سالانه محاسبه کنید، میتوانید با تقسیم مبلغ عیدی بر تعداد ماه های سال عیدی را بصورت ماهانه محاسبه و آنرا بصورت علی الحساب در پایان هر ماه پرداخت کنید. حتما باید توجه داشته باشید مبلغ پرداختی بصورت علی الحساب بوده و کسری آن در پایان سال باید بر مبنای کارکرد واقعی سال محاسبه و به کارگر پرداخت و یا از آن کسر شود.

 

نحوه محاسبه عیدی برای کارکرد کمتر از یکسال چگونه است و کارکرد سال در فرمول بالا  چیست؟

فرض کنید شما در تاریخ x1/01/01 در کارگاهی استخدام شدید و اکنون هنگام پرداخت عیدی و پاداش پایان سال رسیده. آیا شما باید عیدی سال را بصورت کامل دریافت کنید؟

جواب آن خیر است. شما باید عیدی خودر را بر مبنای ۳ ماه خدمت در کارگاه دریافت کنید. فرض کنید کارکرد سال شما ۸۹ روز است و پایه حقوق شما(حقوق پایه+مزایای مستمر) مبلغ ۲۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال است. عیدی شما بصورت زیر محاسبه میشود:

 

نحوه محاسبه و پرداخت عیدی و پاداش کارگرانی که در ماه های اول سال با کارفرما قطع رابطه کنند چگونه است؟

باید گفت هیچ تفاوتی با نحوه محاسبه عیدی کارکنانی که کمتر از یکسال در کارگاه مشغول بکارند ندارد. یعنی اگر شما در طی سال با کارفرما قطع رابطه کنید، کارفرما موظف است به میزان کارکرد شما از ابتدای سال (مثلا ۲ ماه اول سال) عیدی شما را محاسبه و در پایان سال به شما پرداخت نماید.

 

میزان عیدی و پاداش کارگران ساعتی

کارکنانی که به صورت ساعتی کار می‌کنند، حقوق ماهانه ثابت ندارد و دستمزد آنان در ماه متغیر است. لذا برای محاسبه عیدی و پاداش، میانگین حقوق ۳ ماه آخر خدمت آنان مبنای محاسبه قرار خواهد گرفت.

 

عیدی و پاداش کارکنان دولت چگونه محاسبه و پرداخت میگردد؟

عیدی و پاداش کارکنان دولت معمولا هر سال در پایان سال توسط سازمان برنامه ریزی و بودجه کشور تصویب میشود و مبلغ آن بر اساس کارکد شخص در طی سال تعدیل میشود. مثلا اگر عیدی مبلغ ۱۲.۰۰۰.۰۰۰ ریال برای سال تعیین شود، برای ۶ ماه کارکرد بصورت زیر محاسبه میشود:

 

نحوه محاسبه و پرداخت عیدی و پاداش کارگران پاره وقت چگونه است؟

نحوه محاسبه و پرداخت عیدی و پاداش کارگزان پاره وقت همانند سایر مزایا مطابق ماده ۳۹ قانون کار است، و بر مبنای کارکرد آن در طی سال محاسبه و پرداخت میگردد. فرض کنید شخصی در هر ماه ۱۵ روز در کارگاهی مشغول بکار باشد. عیدی پایان سال آن بصورت زیر محاسبه خواهد شد:

 

معافیت مالیاتی عیدی پایان سال چقدر است؟

هر ساله میزان معافیت سالانه حقوق و دستمزد توسط سازمان امور مالیاتی اعلام میگردد. که با تقسیم معافیت سالانه بر ۱۲ ماه معافیت هرماه بدست می آید. که میتوان گفت:

مبلغ عیدی از یک معافیت مالیاتی ماهانه برخوردار است و مازاد آن مشمول مالیات میگردد. البته باید در نظر گرفت که معافیت مالیاتی عیدی بصورت سالانه و با در نظر گرفتن کلیه حقوق و مزایای سال محاسبه میشود.

 

مالیات عیدی چگونه محاسبه میشود و لیست تعدیل حقوق مالیات چیست؟

برای مثال فردی بصورت زیر در طی سال حقوق دریافت نموده است؛ با فرض اینکه معافیت مالیاتی سالانه ۳۶۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال است مالیات عیدی بصورت زیر محاسبه میشود:

با توجه به اینکه عیدی پایان سال بصورت ماهانه مشمول مالیات میشود اما جمع آن با سایر حقوقهای دریافتی سال از سقف معافیت سالانه کمتر است(۳۶۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال) پس مشمول مالیات نمیشود.

 

ثبت حسابداری عیدی پایان سال چیست؟

ثبت حسابداری عیدی پایان سال همانند شناسایی هزینه بوده به نحوی که هزینه عیدی پایان سال در یک طرف بدهکار و حساب پرداختنی/بانک بستانکار میشود.

ویندوز XP/7/10

نرم افزار Adobe reader

نرم افزار آفیس اکسل

سعید خوشبخت
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *